تبلیغات
گردان سایبری نیروی مقاومت بسیج حوزه 13 شهید محمدی استان قم
گردان سایبری نیروی مقاومت بسیج حوزه 13 شهید محمدی استان قم

تشیچ در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بلگراد ضمن تاکید بر اینکه شخص ‘اسامه بن لادن’ دست پرورده و مزدور آمریکا بود، اظهارات مقامات آمریکایی در این زمینه را متناقض خواند .

وی با بیان اینکه باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می تواند با این خبر ، دروغ بزرگی را اعلام کرده باشد که نیاز به مستندات نداشته باشد ، افزود: مشکل می توان باور کرد که بن لادن کشته شده باشد و اگر هم چنین باشد، حقیقت چیز دیگری است که فاش شدن آن برای واشنگتن رسوایی خواهد بود.
وی افزود: اینکه رییس جمهوری آمریکا خبر مربوط به قتل یک تروریست را اعلام کند خود بدور از اصول سیاسی است و اینگونه اخبار خود نشانه ای از نزدیک بودن یک حادثه خطرناک در آینده از سوی آمریکا در جهان است.
این کارشناس همچنین با اشاره به واقعه ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱میلادی، گفت: این واقعه از سوی سازمان جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا (سیا) و حکومت واشنگتن و تنها برای توجیه افکار عمومی به منظور حمله نظامی به عراق و افغانستان طراحی شده بود.
وی افزود: بن لادن برای سازمان سیا و ارتش آمریکا فعالیت می کرد و برعهده گرفتن مسوولیت حمله به برج های دو قلو در نیویورک و ساختمان پنتاگون در واشنگتن یک سناریوی از قبل هماهنگ شده بود.
تشیچ ادامه داد: بن لادن که توسط ارتش آمریکا و سازمان سیا برای سرکردگی گروه تروریستی القاعده در افغانستان علیه نیروهای شوروی سابق، تربیت شده بود، در راستای اجرای سیاست های حکومت واشنگتن در افغانستان و دیگر کشورها، فعالیت می کرد.
باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه در پیام تلویزیونی کشته شدن اسامه بن لادن سرکرده القاعده در پاکستان را اعلام کرد و وزارت امور خارجه پاکستان نیز در بیانیه ای به تایید آن پرداخت.
با اعلام خبرکشته شدن بن لادن وچاپ تصاویر اولیه آن ازسوی رسانه های جهانی ، کارشناسان تصویر جسد منتسب به ‘اسامه بن لادن’ سرکرده گروه تروریستی القاعده را ساختگی دانستند.
کارشناسان اعلام کردند که عکس جسد بن لادن تقلبی است و در آن می توان بخوبی دید که با یک برنامه رایانه ای مانند فتوشاپ کار شده و در این عکس از تصویری که در۲۳ سپتامبر ۲۰۰۶ گرفته شده، استفاده شده است.
کارشناسان با اشاره به اظهارات مقامات آمریکایی درعملیات کشتن بن لادن و به ‘دریا’ انداختن جسد وی ، نیز اعلام کردند که این اظهارات بیش از پیش مرگ سرکرده گروه تروریستی القاعده وعملیات ادعایی آمریکا را با ابهام رو به رو کرده است
طبقه بندی: سیاست خارجی، 
ارسال توسط میلاد ع
آرشیو مطالب
نظر سنجی
لطفا به احترام همدلی با شهدای بحرینی و غزه بگویید ظهور امام زمان (عج) نزدیک است؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

Powered by WebGozar

گردانی ها