تبلیغات
گردان سایبری نیروی مقاومت بسیج حوزه 13 شهید محمدی استان قم
گردان سایبری نیروی مقاومت بسیج حوزه 13 شهید محمدی استان قم

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 13 اردیبهشت 1390
مقامات آمریکا از مرگ اسامه بن لادن، رهبر القاعده و آمر واقعۀ تروریستی یازدهم سپتامبر خبر می دهند.

دولت آمریکا صبح روز دوشنبه اعلام کرد جسد اسامه بن لادن را در اختیار دارد. به گفتۀ ارتش این کشور، وی در جریان یک عملیات نظامی توسط نیروهای ویژۀ آمریکایی در اقامتگاه خود در نزدیکی اسلام آباد، پایتخت پاکستان به قتل رسیده است. دستور این عملیات هفتۀ گذشته توسط باراک اوباما صادر شده بود.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا دقایقی پس از اعلام این خبر، در سخنان کوتاهی که از کاخ سفید ایراد کرد، با بیان اینکه عدالت در این مورد اجرا شد، گفت:” امشب می توانم به مردم آمریکا و جهان اطمینان بدهم که اسامه بن لادن، رهبر القاعده، تروریستی که باعث مرگ هزاران مرد و زن و کودک در جهان شده، به قتل رسیده است.”

بارا اوباما مرگ اسامه بن لادن را بزرگترین پیروزی بدست آمده در مقابل القاعده و تروریسم خواند. رییس جمهوری آمریکا همچنین ضمن تبریک به مردم آمریکا، از نیروهای نظامی که در این عملیات شرکت کردند، سپاسگزاری کرد. وی گفت:“زنان و مردانی که در این عملیات شرکت کردند آمادۀ فدا کردن جان خود برای کشور و ملت خود بودند.”

دیوید کمرون، نخست وزیر بریتانیا مرگ اسامه بن لادن را به مردم آمریکا و رییس جمهور این کشور تبریک گفت.

اسامه بن لادن از سال 2001 تحت تعقیب نیروهای نظامی بین المللی و سازمان های اطلاعاتی آمریکا بود. یکی از مقامات سازمان اطلاعاتی پاکستان مرگ اسامه بن لادن را تایید کرده است.
طبقه بندی: سیاسی، 
ارسال توسط میلاد ع
آرشیو مطالب
نظر سنجی
لطفا به احترام همدلی با شهدای بحرینی و غزه بگویید ظهور امام زمان (عج) نزدیک است؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

Powered by WebGozar

گردانی ها