تبلیغات
گردان سایبری نیروی مقاومت بسیج حوزه 13 شهید محمدی استان قم
گردان سایبری نیروی مقاومت بسیج حوزه 13 شهید محمدی استان قم

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد ازظهر امروز در دیدار وزیر كشور، و جمعی از فرماندهان و مسؤولان نیروی انتظامی، تأمین امنیت بویژه امنیت اخلاقی و روانی جامعه را یكی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی دانستند و با اشاره به مسؤولیت سنگین رسانه ها، مطبوعات، گروهها و افراد تأثیرگذار برای حفظ آرامش روانی مردم، تاكید كردند شرایط كنونی كشور بسیار آرام و مناسب و روحیه مردم هم مستحكم است بنابراین مسؤولان، نخبگان سیاسی و فرهنگی و فعالان مطبوعات و رسانه های مجازی نباید بگونه ای سخن بگویند و یا مطلبی منتشر كنند كه القای نبود آرامش و دو دستگی در كشور شود زیرا این موضوع، خلاف واقع است.

ایشان با اشاره به سخنان روز گذشته خود درخصوص برخی مسائل روز، افزودند: متأسفانه برخوردی كه برخی روزنامه ها با این سخنان كردند، بجای القای آرامش در كشور، القای دوگانگی و دعوا را می كرد.
رهبر انقلاب اسلامی خطاب به صاحبان قلم و تریبون خاطرنشان كردند: نباید به گونه ای صحبت و یا مطلبی نوشته شود كه القای تنش و درگیری در جامعه باشد زیرا این موضوع، خلاف شرایط كنونی كشور است.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری برخی اختلاف نظرها میان مسؤولان و فعالان سیاسی در دوران امام (ره) افزودند: امام بزرگوار در آن دوران بارها خطاب به مسؤولان می فرمودند «در جلسات هرچه می خواهید بگویید اما آن را به جامعه نكشانید زیرا مردم گناهی ندارند.»
ایشان با اشاره به تلاش رسانه های بیگانه برای بزرگنمایی برخی اختلاف نظرها، تأكید كردند: نباید از گفته ها و یا نوشته های ما برداشت اختلاف شود و اگر هم اختلاف نظری است نباید جلوی مردم اخم كرد و بهانه به دست رسانه های بیگانه داد.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به روحیه بسیار خوب و مستحكم مردم افزودند: آرامش موجود در جامعه و حركت محكم و آگاهانه مردم به سمت آرمانها چیزی جز لطف و عنایت و قدرت خداوند متعال نیست و باید این نعمت را قدر دانست.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگر ی از سخنان خود با قدردانی از زحمات و تلاشهای فرماندهان و كاركنان نیروی انتظامی در تعطیلات سال نو و همچنین در طول سال گذشته خاطرنشان كردند: مردم این تلاشها و خدمات را می بینند و قدردان آن نیز هستند.
ایشان یكی از مهمترین وظایف نیروی انتظامی را ایجاد امنیت در جامعه بویژه امنیت اخلاقی و روانی برشمردند و افزودند: امنیت اخلاقی در جامعه به معنای آن است كه مردم دغدغه ای درخصوص احتمال انحراف اخلاقی فرزندان خود در جامعه نداشته باشند.
رهبر انقلاب اسلامی یكی از ضروریات برقراری امنیت اخلاقی در جامعه را ایجاد مصونیت در درون نیروی انتظامی دانستند و تأكید كردند: این مصونیت درونی جز با چنگ زدن به ریسمان توفیق و فضل الهی به دست نمی آید.
حضرت آیت الله خامنه ای وضعیت نیروی انتظامی را نسبت به گذشته بسیار رو به جلو ارزیابی كردند و افزودند: فرماندهان و مسؤولان نیرو نباید به حد كنونی قانع باشند بلكه باید برای رسیدن به قله، همت كنند.
ایشان همچنین از هماهنگی موجود میان وزارت كشور و نیروی انتظامی اظهار رضایت كردند و خواستار تقویت بیش از بیش این هماهنگی و ارتباط شدند.
در این دیدار سردار سرتیپ احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی در گزارشی گفت: تحقق پلیس شایسته و بایسته نظام اسلامی و دستیابی به قدرت نرم و فراگیر و پایدار با استفاده از علم، عقل و تدبیر از جمله اهداف مورد نظر در نیروی انتظامی است.
وی همچنین با اشاره به پیچیدگی مسائل و روابط اجتماعی و تحول در حوزه ارتباطات خاطرنشان كرد: نیروی انتظامی با دستاوردهای خوب خود در حوزه فناوریهای نوین و با تغییر در ساختارها، ابزارها، رویكردها و كاركردها، به دنبال تحقق امنیت فراگیر و پایدار در همه حوزه ها است.
در ابتدای این دیدار نماز جماعت ظهر و عصر به امامت رهبر انقلاب اسلامی اقامه شد.
طبقه بندی: سیاسی، 
ارسال توسط میلاد ع
آرشیو مطالب
نظر سنجی
لطفا به احترام همدلی با شهدای بحرینی و غزه بگویید ظهور امام زمان (عج) نزدیک است؟

صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

Powered by WebGozar

گردانی ها